Päikeseelektrijaama paigalduse ABC

Päikeseenergia on muutunud keskkonnasõbralikuks ja kulutõhusaks energialahenduseks, kuid päikeseelektrijaama paigaldus nõuab hoolikat planeerimist ja õigete komponentide valimist. Selles artiklis uurime, milliseid päikesepaneele ja inverteid valida, et tagada päikeseelektrijaama maksimaalne efektiivsus.

Päikesepaneelide valimine

Monokristall või polükristall? Monokristallilised paneelid on tavaliselt efektiivsemad kuid kallimad. Polükristallilised on taskukohasemad, kuid on veidi vähem efektiivsed. Polükristalseid paneele täna enam turult väga lihtsalt ei leia, kuid kui kuskil keegi müüb, pigem hoiduda ja soetada uued monokristalsed paneelid. Kulunud päikesepaneel on juba mingil määral oma efektiivsust kaotanud ning ei pruugi anda välja 100% seda võimsust, mida tootesilt väidab.

Kasutegur ja garantii: Vali päikesepaneelid, millel on kasutegur on üle 20% ja piisav tootegarantii pikkus. Kuna infolehed toovad välja alati atraktiivsed garantiide pikkused, siis on oluline veenduda, et tootja on piisavalt tuntud ning suur. Palju räägitakse Bloomberg Tier 1 tootja staatusest, kuid tegelikult ei näita see kvaliteedi kohta eriti palju, vaid see on tunnustus teatud finantskriteeritumite täitmise kohta. Väga paljud tundmatud brändid on saanud selle staatuse, mis kahjuks ei näita veel, et tegemist oleks hea päikesepaneeliga ning antud tunnustust kasutatakse valedel eesmärkidel ära.

Päikesepaneelide võimsus mõõdetuna kilovattides (kW): Arvuta vajalik võimsus, võttes arvesse Sinu elektritarbimist. Vali süsteemi võimsus, mis võiks suuta katta vähemalt 80-100% aastasest elektritarbimisest. Kui vajad abi, aitavad Solar4you spetsialistid hea meelega. Kui tarbid näiteks 10 000 kWh aastas, siis võiks olla süsteemi võimsus ka 10 kW.

Töötemperatuuri vahemik ja tuulekoormuse vastupidavus: Veendu, et kõik süsteemi kompendid on kohandatud Sinu piirkonna kliimatingimustele - eriti kehtib see kinnitussüsteemide kohta, sest valed kompendid võivad tingida süsteemi lagunemise.

Inverteri valimine

Inverter (ja optimeerijad): Inverterid on süsteemi süda, mis muundab alalisvoolu vahelduvvooluks. Kui süsteem on ühel tasapinnal ning paneelid vaatavad ühes suunas, siis piisab tavaliste stringide tegemisest. Kui süsteemil peale paistavad varjud või on palju erinevaid suundi, kuhu paneelid vaatavad, tuleks kasutada optimeerijaid, mis võimaldavad igal paneelil toota maksimaalse võimsusega olenemata varjudest ja muudest häiringutest. Veendu, et inverter toetaks optimeerijaid - näiteks pakub Solar4you Huawei seadmeid, millele on võimalik juurde paigaldada sama tootja optimeerijad. Samuti saame pakkuda SolarEdge süsteeme, konkreetse huvi korral kirjutage meile otse.

Inverteri võimsus vastavalt päikesepaneelide võimsusele: Vali inverter, mida aktsepteerib Elektrilevi lubatud seadmete nimekirjas. Samuti tasub investeerida hübriidseadmetesse, mis võimaldavad lisada akusid ja juhtida neid börsihinna järgi.

Online jälgimissüsteemide võimalused: Vali inverter, millel on võimalus jälgida ja analüüsida päikeseelektrijaama tootmist veebis või äppis - näiteks Huawei inverterid. Kui ei soovi seadet ühendada tootja platvormi, saame alternatiivina pakkuda Markedroid kontrollerit, läbi mille ühendame seadme nende monitooringusse. Seade võimaldab akusid omades ka neid börsihinna järgi juhtida, rohkem infot saate meile kirjutades hinnapakkumised@solar4you.ee

Kokkuvõte

Õigete päikesepaneelide ja inverteri valimine on oluline samm päikeseelektrijaama efektiivseks toimimiseks. Mõõda hoolikalt oma elektritarbimist, võrdle erinevaid tooteid ning pööra tähelepanu garantii ja jälgimissüsteemidele. Konsulteeri alati professionaalidega, et saavutada parim tulemus. Samuti pööra tähelepanu hooldusele.

Loodame, et see artikkel aitab Sul teha teadlikke otsuseid päikeseelektrijaama paigaldamisel. Head päikesepaneelide valikut ja edukat päikeseenergia kasutamist!


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kuidas ehitada päikesejaam varjude korral?

Järgmine

Jaga seda artiklit