Kuidas ehitada päikesejaam varjude korral?

Kas soovite kasutada päikesepaneele, kuid teie paigalduskoht puutub kokku varjudega? Ärge muretsege, sest selles juhendis räägime teile, kuidas ehitada päikesejaam kasutades päikesepaneelide optimeerijaid.

Päikeseenergia varjudest hoolimata

Päikeseenergia on suurepärane viis keskkonnasõbraliku elektrienergia tootmiseks. Kuid mõnikord võivad hooned, puud või muud objektid põhjustada varje, mis võivad mõjutada päikesepaneelide tootlikkust. Õnneks on olemas lahendus: päikesepaneelide optimeerijad.

Mis on päikesepaneelide optimeerijad?

Päikesepaneelide optimeerijad on seadmed, mis võimaldavad igal päikesepaneelil iseseisvalt töötada. See tähendab, et kui üks päikesepaneel on varjatud, ei mõjuta see teisi. Optimeerijad jälgivad iga paneeli jõudlust ja kohandavad paneeligrupi pinget vastavalt. See tagab optimaalse tootlikkuse ka varjude korral.


Samm-sammult juhend päikesejaama ehitamiseks varjude korral:

1. Asukoha valik: Valige päikesejaama asukoht, mis saab päeva jooksul kõige rohkem päikesevalgust. Varjude minimeerimiseks võite kaaluda puude eemaldamist või oksade lõikamist.

2. Päikesepaneelide paigaldus: paigaldage päikesepaneelid tavapäraselt, järgides tootja juhiseid. Kasutage optimeerijaid, mis sobivad päikesepaneeli võimsusega. Osad paneelid võivad olla liiga võimsad optimeerijate jaoks.

3. Optimeerijate ühendamine: ühendage optimeerijad kõikidele paneelidele või osalise optimeerimise puhul paneelide taha, mis on mõjutatud varjudest kõige rohkem. See võimaldab neil iseseisvalt töötada ja parandada tootlikkust.

4. Inverteri valik: valige inverter, mis toetab optimeerijate tööd. String-inverterid ja hübriid-inverterid on heaks valikuks - näiteks Huawei või SolarEdge. Olenevalt tootjast on võimalik ka osaline optimeerimine, SolarEdge puhul tuleb näiteks kõik paneelid optimeerijatega ühendada.

5. Juhtimissüsteem: siduge kindlasti inverter andmesidega, mis võimaldab teil jälgida päikesepaneelide toimimist.

Keskkonnasõbralik elektrienergia isegi varjude korral

Päikesejaama ehitamine varjude korral ei pea olema keeruline. Optimeerijad on võimas tööriist, mis võimaldab teil maksimeerida päikesepaneelide tootlikkust, hoolimata varjudest või erisuunalisest katusest. 
Solar4you pakub Huawei kui ka SolarEdge optimeerijaid, mille garantii on vähemalt 10 aastat.

Kas teil on lisaküsimusi päikesepaneelide paigalduse või optimeerijate kohta? Jätke kommentaar allpool ja hea meelega vastame teie küsimustele!


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Huawei elektriautolaadija

Järgmine

Päikeseelektrijaama paigalduse ABC

Jaga seda artiklit